Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Mario Balotelli’nin Hüzünlü Hikayesi

Shellac

Moderator
Yönetici
Moderatör
TC Onaylı
20,603
27,601
113


Futbol dünyasının yaramaz çocuğu Mario Balotelli, 12 Ağustos 1990'da İtalya'nın Palermo kentinde göçmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Balotelli, Gana asıllı Rose ve Thomas Barwuah çiftinin 4 çocuğunun ikincisidir. Küçük Mario zayıf ve hastalıklarla boğuşan bir çocuktu. Doktorlar Mario'nun uzun yaşamayacağını belirtiyordu. O yıllarda demircilik yapan baba Thomas Barwuah, Mario'nun masraflarından yoruldu. Eşiyle birlikte çocuğu evlatlık vermeye karar verdi. Mario iki yaşına gelince çift sosyal hizmetlere başvurdu. Küçük çocuk üç yaşına geldiğinde Balotelli Ailesi'ne evlatlık verildi. Balotelli Ailesi zengindi ve Mario'nun bakımına önem verdi.

İtalyan aile ile Mario arasında büyük bir bağ kurudu. Evlat edinilen ailede büyük bir sevgiyle büyümesine rağmen Balotelli okul hayatı boyunca ırkçı söylemlere maruz kaldı.

Balotelli biyolojik annesini ve babasını reddetti.

18 yaşına geldiğinde Balotelli, Barwuah soyadı yerine onu büyüten ailenin soyadı Balotelli'yi aldı.

Küçük yaşta futbol oynamaya başlayan Balotelli Gana'nın U15 ve U17 takımlarında forma giyiyordu. Ancak soyadını değiştirdikten sonra Balotelli, Gana'yı reddetti ve İtalya Milli Takımı forması giymeye başladı. Balotelli yaptıklarıyla bir nevi ailesinden intikam aldı.

Biyolojik anne ve babasıyla görüşmeyen futbolcu, kardeşlerine ise büyük değer veriyor. Annesiz, babasız büyüdü.

- Her günü ırkçılıkla mücadeleyle geçti.
- Futbolculukta kazandığının %60'ını Afrikadaki fakir aile ve çocuklara veriyor, onların daha iyi bir çocuklukları olsun diye.

- Yılbaşını ailesiz çocuklarla geçiriyor, 24 tane evsiz ile yılbaşı partisi yapıyor, çünkü onlara sevgi vermek istiyor.

- Benzin istasyonunda bütün herkesin deposunu fulleyen...
- İspanya maçı sonrası gözyaşlarına hakim olamayan...
- Attığı hiçbir golde sevinç gösterisi yapmıyan

Mario Balotelli'ye Roma taraftarları tarafından maymun hareketi yapılarak, kendisine muz atıldı...sonra Balotelli sessizce oturup ağladı. "Mario neden ağlıyorsun?" diye sorulduğunda:

“Ben bir insan ya da bir maymun olabilirim, ama sonuçta bir canlıyım” dedi
 

darius

Üye
Yeni Üye
13
8
3
Şöyle hikayeler görmek hem güzel hem acı verici. Neler yaşamış da o yaşadıkları hayatını değiştirmiş, iyilik yapmaya çalışıyor hep ama sen gel adama ırkçılık yap sürekli
 
Üst