Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

⚽️Futbol Ali Koç'tan derbi kararı

qaz987

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
268
5
18
2. sırada ben yazmıstım şimdi bakıyorum kaldırmısnız beni

qaz987

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
268
5
18
rt begenide yaptım hatta 2.sırda ilk yazan bendim beni kaldırmısnız

AHMET4102

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,009
2,955
113
Fenerbahçe, Vedat Muriqi ile anlaşmak üzere. (
@nevzatdindar)
203 Maç
Uyruk: Kosova
59 Gol
Mevki: Santrafor
15 Asist

Penaltı

Ankarali
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,340
25,740
113
0/1 alalım Beşiktaş'ta Başakşehir i yenerse sapmiyon Cimbom

N/A

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
9,439
6,677
113
0/1 alalım Beşiktaş'ta Başakşehir i yenerse sapmiyon Cimbom
MALADAPTİVE (Aşırı Hayal Kurma)

Bir travma (6-0) sonucu ortaya çıkabilen, kişinin aşırı derecede hayal kurması durumunu tarif eden bir durumdur.

Tabi ki her insan hayal kurmaktadır. Fakat aşırı hayal kurma durumu ciddi boyutlara gelmişse işin rengi değişmektedir. Hayal kurma, saatlerce hatta bazen günlerce sürer. Hayal kuran kişi dünya ile ilişkisini keser, bazen yeme içme dahi tamamen unutulur. Günlük işlerin yapılması neredeyse imkansız hala gelir ya da cok büyük çaba sarfederek yapılır. Ders çalışma gibi odaklanma gereken eylemler neredeyse imkansız hala gelir. Çünkü hayalperest kendi hayal dünyasına dalıp gider. Bazıları hayalinde kendilerinin daha iyi, daha güçlü, zengin, ünlü vs versiyonlarını yaratırken bazıları ise tamamen doğa üstü güçlere sahip süper kahramanlar olduğunu ya da onlarla arkadaş olduğunu hayal ederler. Çocukların hayallerinde yarattıkları arkadaşlar genellikle bu sebeple ortaya çıkar.